اینستاگراممقالات و اخبار

الگوریتم در اینستاگرام به چه معناست؟

پس از انتشار کتاب موفق و پرفروش جعبه سیاه اینستاگرام به تالیف حسین نصیری مفهومی به نام الگوریتم های اینستاگرام سر زبان ها افتاد.

بسیاری از افراد تصور می کنند که منظور از الگوریتم ، کد های موجود در اپلیکیشن و سمت سرور اینستاگرام است که با خارج کردن آن ها از حالت کدینگ (decode) به دست آمده اند و در حالت عادی بسیاری از ما بدان ها دسترسی نداریم و حتی در صورت دسترسی تنها افرادی قادر به درک آن هستند که از دانش برنامه نویسی برخوردار باشند.

در این مقاله قصد داریم پیرامون این باور غلط صحبت کنیم که این مطلب به هیچ عنوان صحیح نیست! هوش مصنوعی اینستاگرام به انجام برخی از رفتارها توسط افراد حساس است و با انجام آن اعمال توسط ما ممکن است اکانت ما را مجازات و یا به آن پاداش دهد.

به عنوان مثال در صورتی که در روز تعداد زیادی از افراد را فالو کنیم دچار مشکل اکشن بلاک میشویم که یکی از تبعات انجام یک رفتار غلط در اینستاگرام است یا در صورتی که در ساعات مناسبی پست خود را در اینستاگرام آپلود کنیم ، این پست به افراد بیشتری نمایش داده میشود و اینستاگرام به ما پاداش داده و به شکلی عمل میکند که پست ما به افراد بسیار بیشتری نمایش داده میشود.

الگوریتم مجموعه رفتار هایی است که ما در اینستاگرام از خود بروز میدهیم. در مثال بالا ، انجام فالو و آنفالو زیاد مصداق یک عمل بد و پست گذاری در ساعات مناسب جزو اعمال مثبت تلقی شده و هوش مصنوعی اینستاگرام به تناسب برای آنها پاداش یا مجازاتی در نظر میگیرد.

در ویدیوی زیر که بخشی از وبینار “کسب و کار اینستاگرامی با الگوریتم های 2020 اینستاگرام” است ، حسین نصیری بنیان گذار گروه ژادو با ارائه ی مثالی ساده در مورد ساز و کار الگوریتم های اینستاگرام با شما سخن میگوید:

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن