کسب و کارمقالات و اخبار

تاثیر اینستاگرام بر درآمد یک کسب و کار اینترنتی

حضور پر قدرت در شبکه‌ اجتماعی اینستاگرام برای بسیاری از افراد به هدفی اساسی در بازاریابی دیجیتال مبدل شده است که به تمامی کسب و کار های مجازی کوچک و بزرگ برای حضور قوی‌ تر در دنیای دیجیتالی، جذب مشتریان و افزایش ترافیک فرصتی برابر اعطا میکند. داشتن یک استراتژی خوب در شبکه‌های اجتماعی برای بهبود، توسعه و رشد تجارت الکترونیکی، به خصوص فروشگاه‌ های آنلاین ، اهمیت به سزایی دارد. اینستاگرام به دلیل موفقیت تجاری خود در سراسر جهان محبوبیت زیادی کسب کرده‌ است و وبسایت فروشگاهی شما می‌ تواند از این پتانسیل بهره ببرد. گروه ژادو با تکیه بر متخصصان خود در حوزه‌ شبکه‌ های اجتماعی راه را به شما نشان خواهد داد. ​

اینستاگرام فراتر از یک اپلیکیشن ساده است که افراد میتوانند اطلاعات و عکس و ویدیو های مختلف را پیدا کرده و به اشتراک بگذارند. این رسانه به سکویی قدرتمند تبدیل شده‌ که کسب و کارها روزانه بیشتر و بیشتر از آن استفاده می کنند. وب سایت‌ های ارتباط جمعی مانند لینکدین، فیسبوک و… با تسهیل فرآیند جذب مشتریان، فروش و راه‌ اندازی برنامه‌ های تبلیغاتی جدید، استراتژی بازاریابی شما را با هزینه ای بسیار به صرفه تر تامین می ‌کنند.​

امروزه درصد قابل ‌توجهی از فعالیت ‌های تبلیغاتی از طریق بستر شبکه ‌های اجتماعی و به ویژه اینستاگرام و تلگرام صورت می ‌گیرد. و گنجاندن رسانه‌ های اجتماعی در استراتژی ‌های تجارت الکترونیک یک سازمان می ‌تواند بسیار سودمند باشد. چرا که این روش راهی موثر برای جذب علاقه طیف بزرگی از مخاطبان است که از رسانه‌ اینستاگرام استفاده می ‌کنند. کسب و کار مجاری شما می ‌تواند از این راه برای جذب مشتریان خود بهره ببرد.​

از اشتراک گذاری اطلاعات تا تصمیم‌ به خرید ​

اینستاگرام با گردآوری روش‌ های جذابی نظیر لایک و امکان ثبت نظر، مکالمه و ارتباط را تا حد زیادی آسان ساخته‌ است. از این رو، اشتراک گذاری اطلاعات از طریق رسانه ‌های اجتماعی به دلیل تاثیرگذاری زیادی که بر افراد در هنگام انتخاب محصولات و خدمات دارند، حایز اهمیت است.​

افزودن دکمه ‌های اشتراک ‌گذاری در وب سایتتان برای پلتفرم‌های اجتماعی نظیر لینکدین ، فیس بوک و اینستاگرام به شما این امکان را می ‌دهد که بازدیدکنندگان سایت شما با تبلیغ و انتشار محتوای سایت ، کسب‌ و کار شما را تبلیغ کرده و تعامل را ترویج دهند. شما می ‌توانید فعالیت‌ های تبلیغاتی را منحصرا بر روی بستر رسانه های اجتماعی و به ویژه اینستاگرام انجام دهید تا ترافیک بازدید فروشگاه اینترنتی خود را نیز ارتقا دهید.​

مصرف کنندگان بسیاری در سراسر ایران سالانه میلیاردها تومان پول را از طریق رسانه ‌های اجتماعی در دسترس ، برای خرید محصولات مورد نیازشان هزینه ‌می ‌کنند.

طبق آماردر سال 2017، تقریبا نیمی از کاربران فیسبوک و اینستاگرام برای تحقیق در مورد محصولات یا خدماتی که به آن‌ ها علاقمند بودند، بر شبکه‌ های اجتماعی تکیه می ‌کردند. بیش از 70 % مشتریان برای خرید خود از اطلاعاتی که از فیسبوک و اینستاگرام جمع‌ آوری می‌ کنند، تصمیم می‌گیرند. و افزایش ترافیک به سایت‌ های فروشگاه اینترنتی از این راه، منجر به افزایش قابل ‌توجه فروش کالا ها و خدمات مختلف شده است.

ارزش رسانه‌ های اجتماعی ​

حضور کسب و کارهای اینترنتی در رسانه ‌های ارتباط جمعی باید بخش بزرگی از بودجه بازاریابی کسب و کار شما باشد چرا که به شما راهی تضمین‌ شده برای ایجاد ارتباط با مخاطب هدفتان اهدا میکند. از اینستاگرام تا لینکدین، عملا راه ‌های نامحدودی برای تعامل، اشتراک گذاری اطلاعات و نیز بازاریابی محصولات و خدمات کسب و کار اینترنتی برای شما وجود دارد.

حضور در اینستاگرام شما را قادر میسازد که با مشتریان جدید ارتباط برقرار کنید و با مشتریان سابق خود نیز در تماس باشید. آن ‌ها همچنین به شما این فرصت را می‌ دهند تا ایجاد آشنایی مخاطبان با برند خود را به روشی بهینه و راحت فراهم کنید. محتوای ارائه شده توسط شما در شبکه ‌های اجتماعی مثل تابلوی در ورودی یک فروشگاه یا یک پوستر بزرگ چشمگیر است. ژادو ارزش شبکه‌های اجتماعی را به خوبی می‌شناسد و کمک می‌کند در این بستر گسترده‌ رسانه‌های اجتماعی بیشتر دیده شوید.

پلتفرم ‌های تجاری برای بازاریابی دیجیتالی

یک جنبه مهم از رسانه‌ های اجتماعی این است که شما را به طور مستقیم به جایی می ‌برد که مشتریان شما در آنجا هستند. شما می ‌توانید از اینستاگرام استفاده کنید تا درک بهتری از مخاطبین خود به ‌دست آورید و این امر باعث میشود که شما فعالیت ‌هایی را طراحی کنید که متناسب با نیازهای آن ‌ها باشند.​ به علاوه شما قادر خواهید بود به موقع بازخورد آن‌ ها را ببینید و به سوالات آن‌ ها نیز پاسخ دهید .

پروفایل شما در رسانه اینستاگرام می ‌تواند با علامت ‌های سنتی سردر یک فروشگاه مقایسه شود. و مشتریان شما نیز برای یافتن محصولات و خدمات به سایت‌ های اجتماعی متکی هستند صفحه‌ های منظم و مرتب و ارائه اطلاعات مفید، اولین تاثیر مثبت را برای کسب‌ و کار آنلاین شما ایجاد خواهند کرد.

اینستاگرام برای کسب و کار اینترنتی، خوب یا بد؟

اینستاگرام مانند سکویی دسترسی کسب و کارها را به مخاطبین خود، آسان ‌تر نموده است. با رشد رسانه ‌های ارتباط جمعی مانند فیس بوک و اینستاگرام ارتباطات بیشتری از همیشه وجود دارد به همین دلیل مهم است که بتوانید از این طریق به اهدف استراتژی بازاریابی کسب و کار مجازی خود که همان افزایش مشتری و تثبیت وفاداری آن‌ هاست، دست یابید. منابع اینترنتی مثل تجزیه و تحلیل شبکه‌های اجتماعی برای شما در دسترس هستند تا عملکرد تکنیک‌های بازاریابی شبکه‌های اجتماعی شما را بسنجند و ژادو با تخصص خود در این زمینه می‌تواند تمامی مراحل کمپین‌های شبکه‌های اجتماعی شما را از ایده تا اجرا و آنالیز آن پیگیری نماید.

همچنین در کتاب جعبه سیاه اینستاگرام نیز میتوانید به جدیدترین استراتژی ها و الگوریتم های اینستاگرام دسترسی داشته باشید و با انجام آموزش ها و ترفند های این کتاب ، کسب و کار مجازی و اینستاگرامی خود را تا حد زیادی ارتقا دهید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن