اینستاگرامتلگرامسئو و افزایش رتبه سایتمقالات و اخبار

فعالیت در شبکه های اجتماعی و افزایش درآمد فروشگاه های آنلاین

حضور پر قدرت در شبکه های اجتماعی به یک هدف اساسی در بازاریابی آنلاین تبدیل شده است که به شرکت‌ ها برای حضور قوی‌ تر در عرصه وب، جذب مشتریان و افزایش ترافیک کمک می کند. داشتن یک استراتژی خوب در این رسانه ها برای بهبود، توسعه و رشد تجارت الکترونیکی، به خصوص فروشگاه های اینترنتی، اهمیت فروانی دارد. شبکه های اجتماعی به دلیل موفقیت تجاری خود در سراسر جهان محبوبیت زیادی کسب کرده‌اند و فروشگاه اینترنتی شما می تواند از این پتانسیل بهره ببرد. ژادو با تکیه بر متخصصان خود در حوزه‌ی شبکه های اجتماعی راه را به شما نشان خواهد داد.

امروزه درصد قابل‌ توجهی از فعالیت های تبلیغاتی از طریق بستر رسانه های اجتماعی صورت می گیرند. و گنجاندن رسانه های اجتماعی در استراتژی های تجارت الکترونیکی می تواند بسیار سودمند باشد. چرا که این روش راهی موثر برای جذب علاقه طیف بزرگی از مخاطبان است که از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند. فروشگاه اینترنتی شما می تواند از این راه برای جذب مشتریان خود بهره گیرد.

رشد سریع شبکه های اجتماعی

در چند سال اخیر شاهد رشد سریع در استفاده از رسانه های اجتماعی برای خرید بودیم. و بسیاری از کسب و کارها تصمیم گرفته‌اند از فرصت های ارائه‌شده توسط شبکه های اجتماعی برای به دست آوردن مشتریان بیشتر استفاده کنند اگرچه برخی از صاحبین کسب‌ و کار ممکن است در مورد استفاده از این نوع از رسانه ها تردید داشته باشند، اما در واقعیت این بستر یک پتانسیل ارزشمند در برگزاری کمپین های بازاریابی آنلاین است.

استفاده از رسانه های اجتماعی براساس اهداف کسب و کارتان

برای اینکه بتوانید پتانسیل رسانه های اجتماعی را برای کسب‌وکار آنلاین خود به حداکثر برسانید، باید اهداف روشنی تعیین کنید. شرکت‌ها معمولا از شبکه های اجتماعی با هدف جذب مشتریان، افزایش فروش و گسترش آگاهی از برند استفاده می کنند. مهم‌ترین اهداف فروشگاه اینترنتی شما هم احتمالا همین‌ها باشد.

شبکه های اجتماعی توانایی افزایش فروش را دارند چون حضور آنلاین قوی در سایت هایی مانند فیسبوک و توییتر راهی موثر برای تعامل مستقیم با مشتریان احتمالی فراهم می کند. زمانی که با مشتریان خود از طریق صفحات اجتماعی ارتباط برقرار می کنید، قادر به دریافت بازخورد هستید و می توانید دریابید مشتریان بالقوه شما چه می خواهند این مهم‌ترین مزیت رسانه های اجتماعی محسوب می شود.

تاثیر اشتراک گذاری اطلاعات بر تصمیم‌ گیری خرید

شبکه های اجتماعی با فراهم‌آوری روش های نوآورانه مانند دکمه لایک و امکان ثبت نظر، مکالمه و ارتباط را تا حد زیادی آسان ساخته‌اند. از این رو، به اشتراک گذاری اطلاعات از طریق رسانه های اجتماعی به دلیل تاثیرگذاری زیادی که بر افراد در هنگام انتخاب محصولات و خدمات دارند، حایز اهمیت است.

گنجاندن دکمه های اشتراک‌گذاری در پلتفرم های اجتماعی مانند لینکدین ، فیس بوک و توییتر در وب سایتتان به شما این امکان را می دهد که کسب‌وکار خود را تبلیغ کنید و تعامل را ترویج دهید. شما می توانید فعالیت های تبلیغاتی را منحصرا بر روی بستر رسانه های اجتماعی انجام دهید تا ترافیک بازدید فروشگاه اینترنتی خود را نیز بهبود ببخشید.

بسیاری از کاربران رسانه های اجتماعی پس از مشاهده پست های اشتراک‌ گذاری شده از محصولات در فیس بوک، پینترست و توییتر، خریدهای خود را به صورت آنلاین انجام می دهند. این حقیقت به وضوح نشان می دهد که سوشال مدیا در تجارت الکرونیک چگونه نقش ایفا می کنند. مصرف کنندگان بی‌شماری در سراسر جهان میلیاردها دلار پول را به‌ طور سالانه از طریق رسانه های اجتماعی در دسترس هزینه ‌می کنند.

نقش شبکه های اجتماعی در خرید های کاربران

وضعیت فعالیت خود در این بستر را به صورت منظم تا جایی که ممکن است پیگیری کنید و مطمئن شوید که به طور مداوم با مشتریان خود ارتباط برقرار می کنید. با نادیده گرفتن رسانه های اجتماعی و یا به ندرت استفاده نمودن از آن نشان می دهید که کاملا پایگاه مشتری خود را فراموش کرده‌اید.

در سال 2017، تقریبا نیمی از کاربران رسانه های اجتماعی برای تحقیق در مورد محصولات یا خدماتی که به آن‌ها علاقمند بودند، بر سوشال مدیا تکیه می کردند. بیش از 70 % مشتریان برای خرید خود از اطلاعاتی که از رسانه های اجتماعی جمع‌آوری می کنند، تصمیم می گیرند. و افزایش ترافیک به سایت های فروشگاه اینترنتی از این راه، منجر به افزایش فروش قابل‌توجهی در کالاها و خدمات مختلفی شده است.

امکانات شبکه های اجتماعی

فیس بوک به عنوان پلتفرم رسانه‌ای اجتماعی ایده‌آل برای ایجاد آگاهی از برند و تعامل با مشتریان شناخته می شود. توییتر نیز برای تشویق تعامل با مشتریان مناسب است و این ویژگی، اشتراک محتوای با ارزش را آسان‌تر می کند. اینستاگرام هم با محبوبیت ویژه‌ای که این روزها پیدا کرده بستر فوق‌العاده‌ای برای راه‌اندازی کمپین های تبلیغاتی و بهره‌گیری از قابلیت اینفلوئنسر مارکتینگ است.

یوتیوب و در ایران آپارات راهی عالی برای کسب و کارهایی است که می خواهند از ویدئو برای تبلیغ برند استفاده کنند و بیشتر دیده شوند. اگر شما نیاز به ارائه کالای انحصاری داشته باشید و می خواهید پیش نمایش محصولات خود را قوی‌تر انجام دهید، پینترست گزینه ارزشمندی برایتان خواهد بود.

ارزش رسانه های اجتماعی

حضور در رسانه های ارتباط جمعی باید بخشی از بودجه بازاریابی شرکت شما باشد چرا که به شما راهی تضمین‌شده برای ایجاد ارتباط با مخاطب هدفتان هدیه می دهد. از اینستاگرام تا لینکدین، عملا راه های نامحدودی برای تعامل، اشتراک گذاری اطلاعات و نیز بازاریابی محصولات فروشگاه اینترنتی برای شما به وجود آورده‌اند. زمانی که بازاریابی شبکه های اجتماعی را به طور موثر انجام می دهید، به کسب و کارتان ارزش فوری اضافه می کند. یکی از موثرترین ابزار های برندسازی و افزایش فرو و درآمد کتاب جعبه سیاه اینستاگرام است که استقبال بی نظیر آن اثبات میکند که بهترین منبع اینستاگرام مارکتینگ موجود در بازار ایران به شمار میرود.

شبکه های اجتماعی شما را قادر می سازند که با مشتریان جدید ارتباط برقرار کنید و با مشتریان خود در تماس باشید. آن‌ها همچنین به شما این فرصت را می دهند تا آگاهی مخاطبان از برند خود را به روشی رضایت‌بخش و راحت فراهم کنید. محتوای ارائه شده توسط شما در رسانه های آنلاین مثل تابلوی در ورودی یک فروشگاه یا یک پوستر بزرگ چشمگیر است.گروه ژادو ارزش شبکه های اجتماعی را به خوبی می شناسد و کمک می کند در این بستر گسترده‌ی رسانه های اجتماعی بیشتر دیده شوید.

پلت‌فرم های تجاری برای بازاریابی آنلاین موثر

شبکه های اجتماعی فراتر از سایت هایی هستند که افراد می توانند اطلاعات را پیدا کرده و به اشتراک بگذارند. آن‌ها به سکوهای تجاری تبدیل شده‌اند که کسب و کارها بیشتر و بیشتر از آن استفاده می کنند. وب سایت های ارتباط جمعی با تسهیل فرآیند کسب مشتریان، ایجاد فروش و راه‌اندازی برنامه های تبلیغاتی جدید، استراتژی بازاریابی شما را تامین می کنند.

یک جنبه مهم از رسانه های اجتماعی این است که شما را به طور مستقیم به جایی می برد که مشتریان شما در آنجا هستند. شما می توانید از شبکه های اجتماعی استفاده کنید تا درک بهتری از مخاطبین خود به‌دست آورید و این امر باعث می شود که شما فعالیت هایی را طراحی کنید که متناسب با نیازهای آن‌ها باشند.

شبکه های اجتماعی، خدمات مشتری را با امکان دسترسی شما به مشتریانی که تمایل به جستجوی بازخورد فوری دارند، افزایش می دهند. شما قادر خواهید بود به موقع بازخورد آن‌ها را ببینید و به سوالات آن‌ها پاسخ دهید .

پروفایل شما در رسانه های اجتماعی می تواند با علامت های سنتی در جلوی یک فروشگاه مقایسه شود. و مشتریان شما نیز برای یافتن محصولات و خدمات به سایت های اجتماعی متکی هستند صفحه های منظم و مرتب و ارائه اطلاعات مفید، اولین تاثیر مثبت را برای کسب‌وکار آنلاین شما ایجاد خواهند کرد.

اهمیت محتوا

علاوه بر افزایش فروش و ترافیک، رسانه های اجتماعی به شما مزیت بازاریابی موثر را نیز هدیه می دهد در عین حال که به مشتریان نیز ثابت می کند که محصول یا خدمات شما ارزش زندگی آن‌ها را افزایش خواهد داد محتوایی که شما براساس چارچوب های استراتژی بازاریابی اجتماعی خود منتشر می کنید باید به ایده‌آل ترین شکل ممکن جنبه های برند شما را نشان دهد. ژادو به شما کمک می کند تا چگونه داستان برند خود را برای مخاطبان خود در شبکه های اجتماعی تعریف کنید.

نتیجه‌ گیری

شبکه های اجتماعی مانند سکویی دسترسی کسب و کارها را به مخاطبین خود، آسان‌تر کرده‌ اند. با رشد رسانه های ارتباط جمعی مانند فیسبوک و اینستاگرام محتوای بیشتری از همیشه وجود دارد به همین دلیل مهم است که بتوانید از این طریق به اهدف استراتژی بازاریابی فروشگاه اینترنتی‌تان که همان افزایش مشتری و تثبیت وفاداری آن‌هاست، دست یابید. منابع اینترنتی مثل تجزیه و تحلیل شبکه های اجتماعی برای شما در دسترس هستند تا عملکرد تکنیک های بازاریابی رسانه های آنلاین شما را بسنجند و تیم ژادو با تخصص خود در این زمینه می تواند تمامی مراحل کمپین های سوشال مدیا شما را از ایده تا اجرا و آنالیزآن پیگیری نماید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن