اخبار دنیای دیجیتالاینستاگراممقالات و اخبار

قوانین استفاده از موزیک در اینستاگرام

اینستاگرام قوانین استفاده از موزیک ‌های دارای حق تکثیر در لایو ویدیو، استوری و پست های این پلتفرم را اعلام کرد و از به روزرسانی جدیدی برای نوتیفیکیشن ‌ها خبر داد.

در شرکت اینستاگرام چه میگذرد؟

طبق اطلاعات منتشر شده در بلاگ رسمی اینستاگرام، این پلتفرم قصد دارد با ایجاد قوانینی ساده برای پخش موزیک های دارای حق نشر و همچنین ایجاد تغییراتی در الگوریتم های اینستاگرام، از قطع شدن خودکار صدا و لایو ویدیو توسط هوش مصنوعی اینستاگرام در هنگام استفاده از آهنگ ‌های دارای حق تکثیر جلوگیری کند.

از این پس هنگام استفاده از موسیقی های دارای حق نشر در لایو ویدیو ها ، پیام اطلاع رسانی اخطار بسیار سریع تر از قبل به نمایش در خواهد آمد تا کاربران مهلت بیشتری برای متوقف کردن آن داشته باشند تا از قطع شدن صدا یا استریم ویدیو جلوگیری کنند.

اینستاگرام تاکید می ‌کند که امکان استفاده از موزیک‌ ها در استوری و فیلمبرداری از کنسرت ‌ها و ارسال آن‌ ها هیچ مانعی ندارد، اما استفاده از موسیقی های دارای کپی رایت در ویدیو های زنده و یا در ویدیو هایی که از قبل ضبط شده و به عنوان پست آپلود شده اند، محدودیت‌ ها و عواقبی مثل پاک شدن ویدیو توسط هوش مصنوعی خواهد داشت.

راه حل چیست؟

کارمندان اینستاگرام در بلاگ رسمی این شرکت اطلاع داده اند که راهکار درست برای استفاده از موزیک ها این است که کاربران بخش های کوتاهی از موزیک مورد نظر خود را استفاده کنند و از به کار گیری کل یک آهنگ یا قرار دادن موسیقی ‌های مختلف در ویدیو های خود پرهیز کنند. علاوه بر این کاربران باید به جنبه های بصری ویدیو توجه کنند و تمرکز اصلی ویدیو نباید پخش موزیک باشد.

فیسبوک (مالک شرکت اینستاگرام) همچنین عنوان کرده است که دستورالعمل ‌های مربوط به استفاده از آهنگ ‌ها برای تمام اکانت‌ های این شبکه و اینستاگرام مشترکا صدق می‌کند. این شبکه اجتماعی به کاربران توصیه میکند که برای استفاده از آهنگ در محتوا های خود از منابع صوتی این پلتفرم که شامل طیف وسیعی از آهنگ ‌ها و فایل ‌های صوتی بدون حق تکثیر است استفاده کرده و قوانین استفاده از موزیک را در اینستاگرام رعایت کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن